• +90 212 452 90 69
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Öğrenci taşımacılığında uzmanlaşan şirketimizin en büyük amacı, bir ailenin en değerli varlığı olan evlatlarımızı, değeri maddiyat ile ölçülmeyen ve telafisi mümkün olmayan hatalardan korumak, ulaşım esnasında can güvenliğini sağlayarak, doğru ekip ile seyahat etmelerini sağlamaktır.

Tüm öğrencilerimizi kendi çocuklarımız gibi gördüğümüz, kendi çocuklarımıza nasıl davranıyorsak öğrencilerimize de aynı davranış tarzını sergilediğimiz ve öğrenci servislerine büyük önem verdiğimiz için velilerimizden her zaman olumlu dönüşler almaktayız. Aynı şekilde öğrenci servis taşımacılığı hizmeti verdiğimiz okullarımızın yöneticilerinden de her zaman mutlu referanslar almaktayız. Diğer öğrenci taşımacılığı şirketlerinden farklı hizmet anlayışımız ile çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürmekteyiz.

En iyi ve güvenilir öğrenci servis şirketleri arasında yerini alan kuruluşumuz teknolojik yenilikleri takip ederek kendini her alanda geliştirmeye devam etmektedir.

 Öğrenci Taşıma Hizmetinde Çalışanlar Hakkında

 Okul servis araçlarını kullanan araç sürücüleri ile rehber personeller;

» Sorumlu ve yetkili olduğu hizmetin niteliklerine sahip olan kişilerdir.

» Araç sürücülerimiz için 26 yaşından gün almış olma, rehber personeller için ise 22 yaş, en az lise mezunu olma şartı uygulanmaktadır.

» Araç sürücüleri ile rehber personeller için; Türk Ceza Kanununun 103, 104, 109, 188, 190, 191, 227 ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 35 inci maddelerindeki suçlardan affa uğramış olsa bile hüküm giymemiş olma şartı uygulanmaktadır.

» Araç sürücülerimiz; E Sınıfı Sürücü Belgesi için 3 yıllık, B Sınıfı Sürücü Belgesi için 5 yıllık sürücü belgesine sahip ve her beş yılda bir şoförlük mesleği bakımından bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren sağlık raporunu yetkili sağlık kuruluşlarından sağlamak şartıyla çalışmaktadırlar.

» Araç sürücülerimiz son beş (5) yıl içerisinde bilinçli ya da taksirli olarak ölümlü trafik kazalarına karışmamış, alkollü araç kullanma ve hız kurallarını ihlal nedeniyle sürücü belgelerine el konulmamış kişilerden oluşmaktadır.

Yükümlülüklerimiz

1_ Öğrencilerin oturarak rahat bir yolculuk yapmalarını sağlanacak, gerekli tedbirleri alınarak taahhüt edildiği yere kadar götürülüp getirilecek ve servis hizmeti sırasında taşıta başka herhangi bir yolcu alınmayacaktır.

2_ Taşıt içi düzen sağlanacak, okul öncesi eğitim ve ilköğretim öğrencilerinin inme ve binmeleri sırasında yardımcı olmak üzere rehber personel bulundurulacaktır.

3_ Taşımanın tamamının veya bir kısmının Büyükşehir Belediyesi/Belediye sınırları içerisinde gerçekleşmesi halinde; şehir içinde izlenecek güzergâh için ilgili Büyükşehir Belediyesinden/Belediyeden Özel İzin Belgesi alınacaktır.

4_ Çalışanlar, hizmet akdine tabi olup, bunların sosyal güvenlik yönünden sigorta işlemleri yaptırılmış olacaktır.

5_ 07.06.2005 tarihli ve 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununun 62. maddesi çerçevesinde belirlenen fiyat tarifesine göre ücretlendirme yapılacaktır.

6_ Taşınan öğrencinin;

a) Okulun veya ikametgâhının değişmesi,

b) Uzun süreli tedaviyi gerektiren bir hastalık geçirmesi,

c) Okumaktan vazgeçmesi veya okuma hakkını kaybetmesi,hallerinden herhangi birine bağlı olarak servisle taşınmaktan vazgeçmesi durumunda; varsa geri kalan ayların ücretlerini iade edecektir.

7_ Okul servis araçlarına, Karayolları Trafik Kanununun öngördüğü Zorunlu Karayolu Mali Sorumluluk Sigortasını yaptırmış olacaktır.

Taşıtlarımızda Aranacak Şartlar

» Okul servis araçlarımızın arkasında "OKUL TAŞITI" yazısını kapsayan, numunesine uygun renk, ebat ve şekilde reflektif bir kuşak bulundurulacaktır.

» Okul servis araçlarımızın arkasında, öğrencilerin iniş ve binişleri sırasında yakılmak üzere en az 30 cm çapında kırmızı ışık veren bir lamba bulundurulacak ve bu lambanın yakılması halinde üzerinde siyah renkte büyük harflerle "DUR" yazısı okunacak şekilde tesis edilmiş olacak, lambanın yakılıp söndürülmesi tertibatı fren lambaları ile ayrı olacaktır.

» Okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtlarda, öğrencilerin kolayca yetişebileceği camlar ve pencereler sabit olacak, iç düzenlemesinde demir aksam açıkta olmayacak, varsa yaralanmaya sebebiyet vermeyecek yumuşak bir madde ile kaplanacaktır.

» Okul servis araçlarında Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik ile Karayolları Trafik Yönetmeliğinde belirtilen standart, nitelik ve sayıda araç, gereç ve malzemeler her an kullanılabilir durumda bulundurulacaktır.

» Okul servis araçlarımızın kapıları araç sürücüsü tarafından açılıp kapatılabilecek şekilde otomatik (havalı, hidrolikli vb.) olabileceği gibi, araç sürücüsü tarafından elle kumanda edilebilecek şekilde (mekanik) de olabilir. Otomatik olduğu takdirde, kapıların açık veya kapalı olduğu araç sürücüsüne optik ve/veya akustik sinyallerle intikal edecek şekilde olacaktır.

» Okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtlarımız temiz, bakımlı ve güvenli durumda bulundurulacak ve 6 ayda bir bakım ve onarımları yaptırılmakla birlikte, taşıtların cinsine göre Karayolları Trafik Yönetmeliğinin öngördüğü periyodik muayeneleri de yaptırılmış olacaktır.

» Okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtlarımızın yaşları 12 yaşından büyük olmayacaktır. Taşıtların yaşı fabrikasınca imal edildiği tarihten sonra gelen ilk takvim yılı esas alınarak hesaplanır.

» Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine göre tayin edilen ve o araca ait tescil belgelerinde gösterilen oturacak yer adedi, aracın içerisine görülebilecek bir yere yazılarak sabit şekilde monte edilecektir.

» Araçlarımız, taahhüt ettiğimiz öğrenci taşıma hizmetlerini aksatmamak kaydıyla, personel servis taşıma hizmetlerinde de kullanılabilir. (Bu taşıma esnasında okul servis araçlarına ait ışıklı işaretlerin şoförler tarafından kullanılması yasaktır.)

» Okul servis araçlarımız; Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine uygun olacaktır.

» Araçlarımızda, gerektiği hallerde ilgili okul veya öğrenci velileriyle haberleşebilmek için mobil telefon bulundurulacaktır.

» Taşıtlarda her öğrenci için bir emniyet kemeri bulundurulacaktır.

» Taşıtlarda görüntü ve müzik sistemleri taşıma hizmeti sırasında kullanılmayacaktır.

 


Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Personellerinizin, kent yaşamının yoğun trafik karmaşasından en az şekilde etkilenmesi, konforlu ve güvenli yolculuk etmesi şirketimizin öncelikli hedeflerindendir.

Seyahat süresince zamanı verimli kullanabilmek adına uzman kadromuz tarafından en ince ayrıntı ve detaylarıyla planlanarak hazırlanan güzergah rotaları sayesinde konforlu, rahat, temiz ve ferah bir ortamdan sonra pozitif duygularla işe başlamaları ve iş bitiminde rahatlamış ve dinlenmiş olarak güvenli ve konforlu bir şekilde zamanında evlerinde olmalarını sağlıyoruz.

Sizlerin belirlediği kurallar ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda, minimum maliyetlerle maksimum fayda sağlamaktayız. Hizmet ettiğimiz kurumların her anlamda kazançlı çıkması önem verdiğimiz hususlardandır.

 

 

 


Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Ulaşımda yaşanan zorluklar, günümüzün en önemli sorunlarındandır. Toplu halde seyahat etmek, bireyler için gidilecek yere ulaşmak için birkaç vasıta değiştirmek zorunda kalınması yorucu olmanın yanı sıra ekonomik anlamda da külfettir. Bu yüzden Ünlü Turizm, bireysel araç taleplerinizi de düşünerek şehir içi ve şehir dışı gezi, tur, özel günler ve her türlü etkinlik, toplantı, seminer vb. gibi faaliyetlerde isteğinize uygun aracı en kısa sürede hizmetinize sunarak,

Ülkenin her köşesine ulaşım sağlamaktadır.

» Pazarlama, tanıtım ve organizasyonlarınıza araç temini,

» Hafta sonu gezi programlarına araç temini,

» Seminer ve toplantılarınıza istenilen kapasitede araç temini ile hizmetinizdeyiz.